RITE

2020
badania i konceptstrategia wizualnabrand designkatalogiakcydensyweb design

Rite to nowoczesna kancelaria prawna, założona przez młody i dynamiczny zespół prawników z Wrocławia.

ZOBACZ PROJEKT
01. RESEARCH I KONCEPCJA
02. STRATEGIA MARKI
03. IDENTYFIKACJA MARKI
Wprowadzenie do projektu:

Rite to nowoczesna kancelaria prawna, założona przez młody i dynamiczny zespół prawników z Wrocławia. Naszym celem było zaprojektowanie kancelarii innej niż  wszystkie, która spojrzy świeżym okiem na oczekiwania klientów i dopasuje swój wizerunek oraz ofertę  do ich oczekiwań.

ARCHITEKTURA PROJEKTU

01. RESEARCH I KONCEPCJA
02. STRATEGIA MARKI
03. IDENTYFIKACJA MARKI
04. WEB DESIGN
01.
RESEARCH I KONCEPCJA

Niezależnie od skali projektu, jedno jest pewne - dobry research przekłada się na efekt ostateczny. Każda branża rządzi się swoimi prawami a proponowane rozwiązania powinny uwzględniać jej dynamikę, rozumieć i wyprzedzać działania konkurencji oraz dopasowywać się do klientów, wobec których kierowana jest oferta marki. Bardzo konserwatywny i mocno regulowany rynek prawniczy stanowił dla nas wyzwanie ale jednocześnie mobilizował do poszukiwania nowych, lepszych rozwiązań.


Zobacz więcej - rozwiń rozdział!

Przejdź do/Zobacz więcejRozwiń

Naszym celem było znalezienie niezagospodarowanej przestrzeni dla wizerunku kancelarii na bardzo mocno nasyconym rynku usług prawnych. Postawiliśmy na sukces i spełnienie oczekiwań w opozycji do powszechnej komunikacji bezpieczeństwa i promocji własnych kompetencji.

W ramach analizy, zapoznaliśmy się z pozycjonowaniem i działaniami komunikacyjnymi 50 kancelarii w Polsce, analizując podmioty wyróżnione w rankingu Rzeczpospolitej, pojawiające się na określone zapytania w wyszukiwarce Google oraz wskazane przez klienta jako benchmark.

Pomimo dużej ilości podmiotów na rynku, ich komunikacja jest bardzo jednolita, rzadko konkretna i oparta na rzeczywistych korzyściach dla klientów. Głównie, kancelarie prawne mówią o sobie, swoich kompetencjach, pomijając problemy i oczekiwania klientów.

Narzędzia badawcze
DESK RESEARCH

Poznanie branży, analiza raportów branżowych, mediów branżowych, audyt obecności w mediach marki klienta i działań konkurencji.

02.
STRATEGIA MARKI

Zależało nam na znalezieniu takiej perspektywy przedstawienia usług naszych klientów, która nie powieli utartych schematów, odniesie się do realnych potrzeb i marzeń odbiorców, jednocześnie oddając wizerunek marki, silnie nacechowany osobowością jej właścicieli. Dynamicznych i ambitnych prawników z Wrocławia. Dzięki dogłębnej analizie rynku i stworzeniu strategii wizerunkowej, możemy planować działania komunikacyjne i założenia wizerunkowe, utrzymując markę spójną i charakterystyczną na wielu, zróżnicowanych polach ekspozycji.


Zobacz więcej - rozwiń rozdział!

Przejdź do/Zobacz więcejRozwiń

Stworzyliśmy kancelarią prawną, skupioną na sukcesie biznesowym klientów. nowoczesną, dostępną i zaangażowaną.

Proces tworzenia wizerunku

Trzyetapowy proces pozwolił nam opisać kryteria podziału rynku materiałów budowlanych i prefabrykacji, określić podział ról w procesie decyzyjnym, wyodrębnić grupy klientów i użytkowników produktów marki oraz przygotować fundamenty komunikacyjne, które odpowiadają na pragnienia i problemy indywidualnych grup odbiorców.

SEGMENTACJA
POZYCJONOWANIE

Na poziomie etapu segmentacji określone zostały kryteria podziału kategorii produktowych i dopasowane do profili grup klientów a następnie określono priorytety dla działań sprzedażowych i w konsekwencji działań komunikacyjnych. Tym samym potwierdzono, w jakich segmentach marka operuje i dokonano wyróżnienia segmentów produktowych

TARGETOWANIE

Pojęcie archetypu zostało spopularyzowane w pierwszej połowie XX w. przez Carla Gustava Junga, dla którego Inspirację stanowiły pisma starożytnych, m.in. św. Augustyna i Dionizego Pseudo-Areopagity. Szwajcarski

POZYCJONOWANIE

Pojęcie archetypu zostało spopularyzowane w pierwszej połowie XX w. przez Carla Gustava Junga, dla którego Inspirację stanowiły pisma starożytnych, m.in. św. Augustyna i Dionizego Pseudo-Areopagity. Szwajcarski

03.
IDENTYFIKACJA MARKI

Zależało nam na stworzeniu charakterystycznej marki nowoczesnej kancelarii prawnej, która, uwzględniając dynamikę rynku, utrzyma jej wymagania, wprowadzając nową jakość w branży. Wizerunek marki miał być elegancki i dynamiczny a kancelaria miała zwinnie odnajdować się w cyfrowej rzeczywistości.


Zobacz więcej - rozwiń rozdział!

Przejdź do/Zobacz więcejRozwiń

Sukces to efekt przebytej drogi – to dążenie i jego efekt chcieliśmy oddać  w identyfikacji marki Rite.

„I” w logotypie zostało wykorzystane jako symbol drogi i osiągniętego celu. To główne komunikaty marki, których wizualizacja była dla nas jednym z głównych założeń w SIW.

Zestawienie czerni, budującej powagę i poczucie elegancji z intensywnym odcieniem koloru pomarańczowego tworzy kontekst nowoczesności.

SYSTEM

System zbudowany został na kwadratowej siatce, wynikającej z symbolu stworzonego w w ramach identyfikacji marki - kropki nad „I” symbolizującej sukces i realizację celu. Dzięki takiemu podejściu mamy gwarancję spójności materiałów i kontroli nad ich efektem. Systemowe planowanie materiałów wizualnych jest także istotnym elementem optymalizacji czasu i kosztów prac graficznych w długiej perspektywie.

Wyraźny kolor marki zestawiony z stonowanymi materiałami pozwala na wyodrębnienie kluczowych treści przy zachowaniu elegancji i jakości.

Skala produkcji

W ramach współpracy z kancelarią Rite stworzyliśmy pełen zestaw podstawowych druków akcydensowych - wizytówki, papiery firmowe, koperty, teczki biurowe, obwoluty na akta. Dzięki systemowym rozwiązaniom mamy gwarancję, że kolejne tworzone materiały będą zachowywały spójność i rozwijały charakter marki.

Druki akcydensowe

Eleganckie i charakterystyczne druki marki Rite mają budować poczucie jakości kancelarii w oczach, określonych na etapie strategii marki, grup klientów. Systemowe tworzenie rozwiązań wizualnych umożliwiło również rozciągnięcie bazowych założeń na kwestie produkcyjne - dzięki temu wszystkie materiały tworzone są na jednolitych papierach i utrzymują jednakowe techniki uszlachetnień, budując poczucie spójności i charakteru marki.

04.
WEB DESIGN

Istotnym elementem zadania było opracowanie niewielkiej ale nowoczesnej strony internetowej. Responsywność była oczywistością. Oczekiwanymi funkcjonalnościami była możliwość umówienia się na płatne konsultacje online oraz przejrzysta wizualizacja oferty i procesu. Nam zależało na zbudowaniu doświadczenia marki Rite, które nie będzie powielało rozwiązań stosowanych przez konkurencyjne kancelarie. Witryna marki musiała wynikać z przyjętych założeń wizerunkowych i jasno komunikować charakter marki.


Zobacz więcej - rozwiń rozdział!

Przejdź do/Zobacz więcejRozwiń

Strona marki buduje doświadczenie Rite, prezentuje ofertę  i pozwala na zaaranżowanie spotkania online z partnerem kancelarii

Funkcjonalności strony dopasowane są do założeń i możliwości klienta. Głównym oczekiwaniem była dostępność i możliwość zaaranżowania spotkań online. Klient chciał ominąć funkcjonalności, które wymagają częstych aktualizacji i sprawiają, że witryna staje się balastem w codziennym funkcjonowaniu kancelarii.

Główne elementy wizualne strony www opierają się na przewodnim symbolu Rite, drodze prowadzącej do sukcesu, która w tym wypadku przyjęła formę interaktywnego modelu 3D.

Karolina Dziechcińska
Brand Manager, Betard
"Postawiliśmy przed zespołem Odry duże wyzwanie i czujemy, że dostarczane rozwiązania są niezwykle świadome, jakościowe i nowoczesne. Proces redesignu marki przebiega bardzo sprawnie i kompleksowo a jego efektem jest odświeżenie i jeszcze większa profesjonalizacja wizerunku marki. Zaprojektowana strona internetowa jest zgodna z najnowszymi trendami, zarówno w obszarze technologicznym jak i w kontekście rozwiązań user experience oraz user inter- face. W ramach bieżącej współpracy czujemy wsparcie oraz ogromne zaangażowanie Odry, co jest dla nas niezwykle istotne."
Oceń projekt
Dziękujemy za ocenę projektu!
PROJEKT PRZYPADŁ CI DO GUSTU? DAJ NAM ZNAĆ

Średnio

Super

Wybrane usługi
Przejdź do/Zobacz więcejZOBACZ
BRANDING
PROJEKTUJEMY WYJĄTKOWE MARKI
Przejdź do/Zobacz więcejZOBACZ
DESIGN
PROJEKTUJEMY WYJĄTKOWE DOŚWIADCZENIA
Przejdź do/Zobacz więcejZOBACZ
MEDIA
PROJEKTUJEMY WYJĄTKOWE INTERAKCJE
Kontakt

Cześć! Masz do nas
sprawę?

Napisz

kontakt@odrastudio.com
+48 509 550 409
Łokietka 7/4, 50-243 Wrocław
Pn-Pt: 10.00-18.00


FBIG