K-HOLE TRAX

2016-2021
Identyfiacja wizualnaPrintDigital design

K-Hole to wrocławski label funkcjonujący głównie w analogowym środowisku. Miało być miejsko, brudno i lo-fi. Oprócz identyfikacji marki, stworzyliśmy szereg okładek i projekty do social mediów.

ZOBACZ PROJEKT
01. IDENTYFIKACJA WIZUALNA
02. PRINT
03. DIGITAL DESIGN
Wprowadzenie do projektu:

K-HOLE TRAX to młoda wrocławska wytwórnia muzyczna, funkcjonująca tylko w analogowym środowisku. Miało być miejsko, brudno i lo-fi. Oprócz identyfikacji marki, stworzyliśmy także szereg okładek i projekty materiałów do social mediów.

Michał Niedopytalski (Nativizm) oraz Kuba Tokarski (Tryptaminee) zapragnęli stworzyć coś oryginalnego, coś z czym będą mogli się bezgranicznie utożsamiać.

Równie mocno sprecyzowana i niezależna była ich wizja materiałów wizualnych. Główną inspiracją były prace tworzone przez Keitha Haringa.

ARCHITEKTURA PROJEKTU

01. IDENTYFIKACJA WIZUALNA
02. PRINT
03. DIGITAL DESIGN
01.
IDENTYFIKACJA WIZUALNA

Główną inspiracją było odniesienie do twórczości Keitha Haringa, dodatkowo uzupełnioną o charakter wizualny sceny muzycznej z Detroit lat 90-tych. Podczas procesu projektowego zdecydowaliśmy aby wszelkie materiały wokół marki były czarnobiałe i osadzone w specyfice lo-fi.


Zobacz więcej - rozwiń rozdział!

Przejdź do/Zobacz więcejRozwiń

Podstawą funkcjonowania labelu są analogowe wydawnictwa kasetowe. Zaprojektowaliśmy układ, który pozostaje niezmienny ale jego otwartość nie ogranicza. Każda kolejna kaseta jest oryginalna i dopasowana do kontekstu brzmienia mixtejpów.

K–HOLE

K–Hole to „slangowe określenie subiektywnego stanu dysocjacji od ciała, podczas którego mogą wystąpić objawy podobne do schizofrenii czy eksterioryzacji” (wiki). Stylizowane na dziurę „O” działa modułowo i w zależności od potrzeb i kontekstu publikacji może być zastępowane innymi elementami tworząc nadając nowych znaczeń znakowi marki.

Inspiracja: keith haring I muzyka z DETROIT

Prace Keitha Haringa, współczesnego twórcy street artowego, zestawione z klimatem brudnego i twórczego Detroit stanowiły główną inspirację dla projektu marki K–Hole.

Brandbook

Nawet najmniejsze projekty wymagają merytorycznego opisu, dla zachowania spójności i zrozumienia założeń projektowych. Dla K–Hole stworzyliśmy niewielki brandbook z elementami księgi znaku - to standardowa procedura dla wszystkich realizacji brandingowych tworzonych przez nasze studio.

02.
PRINT

Materiały drukowane są wyjątkowo istotnym elementem projektu - nadają unikalności i charakteru wydawnictwom kasetowym, które są filarem działań marki. Oprócz okładek kaset, tworzyliśmy również realizacje plakatowe, które promują wydarzenia muzyczne w miastach, w których artyści związani z labelem grają koncerty pod banderą K–Hole.


Zobacz więcej - rozwiń rozdział!

Przejdź do/Zobacz więcejRozwiń

Dla zachowania garażowego „feelingu” materiały drukowane były bez dodatkowych uszlachetnień, zachowując prostą, organiczną formę „nielegali”.

Wydawnictwa

Od 2016 roku stworzyliśmy projekty dla 7 wydawnictw kasetowych K–Hole. Każde kolejne to nowe aranżacje tworzone z innym zestawem artystów. Pomimo zbliżonej stylistyki, każda kaseta to nowa podróż, która wymagała jednocześnie utrzymania konsekwencji stylistycznej i opowiedzenia nowej historii. Zobacz wszystkie wydania!

Plakaty

Plakat musi być. Jego dystrybucja w organicznych zakątkach miasta buduje relacje kolektywu artystycznego z miastem, w którym się pojawia i pomaga dotrzeć do najgłębszych zakamarków. Tworzone plakaty produkowane były w fizycznych nakładach, będąc jednocześnie key visualem dla późniejszych realizacji cyfrowych.

03.
DIGITAL DESIGN

Każdemu wydawnictwu K–Hole Trax towarzyszyły działania online, skupiające się na komunikacji w mediach społecznościowych i serwisach streamingowych - głównie Soundcloud i Bandcamp. Naszym zadaniem było stworzenie oprawy wizualnej mediów marki, wynikających z tematyki kolejnych projektów i działań kontekstowych.


Zobacz więcej - rozwiń rozdział!

Przejdź do/Zobacz więcejRozwiń

Obecność  cyfrowa marki rozszerzyła zakres projektów o mixtape’y wydawane w środowisku cyfrowym. Zobacz serie realizacji tworzone dla digitalowej obecności K–Hole Trax i koniecznie odwiedź media społecznościowe labelu by dowiedzieć  się  więcej!

Materiały komunikacyjne

Niezbędnym elementem komunikacji cyfrowej marki były materiały promujące wydawnictwa i wydarzenia muzyczne w mediach społecznościowych i serwisach streamingowych. Zobacz przykładowe realizacje socialowe, które realizowaliśmy w Odrze.

Marek Krynicki
Athletes’ Manager, Red Bull
"Współpraca z Odra Studio to gwarancja profesjonalizmu, ale też olbrzymiej dawki kreatywności, dzięki niesamowitemu zespołowi specjalistów. Natomiast same działania Odra Studio na linii Red Bull x Maciej Janowski są stawiane przez nas jako best practice dla innych zawodników z naszego portfolio. Odra Studio wzorowo wywiązuje się z zleconych zadań dbając przy tym o najwyższą jakość usług i zachowanie unikalnej relacji i polecamy usługi wszystkim, którzy podobnie jak by cenią sobie współpracę na najwyższym poziomie."
Oceń projekt
Dziękujemy za ocenę projektu!
PROJEKT PRZYPADŁ CI DO GUSTU? DAJ NAM ZNAĆ

Średnio

Super

Wybrane usługi
Przejdź do/Zobacz więcejZOBACZ
BRANDING
PROJEKTUJEMY WYJĄTKOWE MARKI
Przejdź do/Zobacz więcejZOBACZ
DESIGN
PROJEKTUJEMY WYJĄTKOWE DOŚWIADCZENIA
Przejdź do/Zobacz więcejZOBACZ
MEDIA
PROJEKTUJEMY WYJĄTKOWE INTERAKCJE
Kontakt

Cześć! Masz do nas
sprawę?

Napisz

kontakt@odrastudio.com
+48 509 550 409
Łokietka 7/4, 50-243 Wrocław
Pn-Pt: 10.00-18.00


FBIG