
Wprowadzenie do projektu:
K-HOLE TRAX to młoda wrocławska wytwórnia muzyczna, funkcjonująca tylko w analogowym środowisku. Miało być miejsko, brudno i lo-fi. Oprócz identyfikacji marki, stworzyliśmy także szereg okładek i projekty materiałów do social mediów.
Michał Niedopytalski (Nativizm) oraz Kuba Tokarski (Tryptaminee) zapragnęli stworzyć coś oryginalnego, coś z czym będą mogli się bezgranicznie utożsamiać.
Równie mocno sprecyzowana i niezależna była ich wizja materiałów wizualnych. Główną inspiracją były prace tworzone przez Keitha Haringa.

ARCHITEKTURA PROJEKTU
IDENTYFIKACJA WIZUALNA
Główną inspiracją było odniesienie do twórczości Keitha Haringa, dodatkowo uzupełnioną o charakter wizualny sceny muzycznej z Detroit lat 90-tych. Podczas procesu projektowego zdecydowaliśmy aby wszelkie materiały wokół marki były czarnobiałe i osadzone w specyfice lo-fi.
Zobacz więcej - rozwiń rozdział!
Podstawą funkcjonowania labelu są analogowe wydawnictwa kasetowe. Zaprojektowaliśmy układ, który pozostaje niezmienny ale jego otwartość nie ogranicza. Każda kolejna kaseta jest oryginalna i dopasowana do kontekstu brzmienia mixtejpów.
K–HOLE
K–Hole to „slangowe określenie subiektywnego stanu dysocjacji od ciała, podczas którego mogą wystąpić objawy podobne do schizofrenii czy eksterioryzacji” (wiki). Stylizowane na dziurę „O” działa modułowo i w zależności od potrzeb i kontekstu publikacji może być zastępowane innymi elementami tworząc nadając nowych znaczeń znakowi marki.
Inspiracja: keith haring I muzyka z DETROIT
Prace Keitha Haringa, współczesnego twórcy street artowego, zestawione z klimatem brudnego i twórczego Detroit stanowiły główną inspirację dla projektu marki K–Hole.
Nawet najmniejsze projekty wymagają merytorycznego opisu, dla zachowania spójności i zrozumienia założeń projektowych. Dla K–Hole stworzyliśmy niewielki brandbook z elementami księgi znaku - to standardowa procedura dla wszystkich realizacji brandingowych tworzonych przez nasze studio.
Materiały drukowane są wyjątkowo istotnym elementem projektu - nadają unikalności i charakteru wydawnictwom kasetowym, które są filarem działań marki. Oprócz okładek kaset, tworzyliśmy również realizacje plakatowe, które promują wydarzenia muzyczne w miastach, w których artyści związani z labelem grają koncerty pod banderą K–Hole.
Zobacz więcej - rozwiń rozdział!
Dla zachowania garażowego „feelingu” materiały drukowane były bez dodatkowych uszlachetnień, zachowując prostą, organiczną formę „nielegali”.
Wydawnictwa
Od 2016 roku stworzyliśmy projekty dla 7 wydawnictw kasetowych K–Hole. Każde kolejne to nowe aranżacje tworzone z innym zestawem artystów. Pomimo zbliżonej stylistyki, każda kaseta to nowa podróż, która wymagała jednocześnie utrzymania konsekwencji stylistycznej i opowiedzenia nowej historii. Zobacz wszystkie wydania!
Plakaty
Plakat musi być. Jego dystrybucja w organicznych zakątkach miasta buduje relacje kolektywu artystycznego z miastem, w którym się pojawia i pomaga dotrzeć do najgłębszych zakamarków. Tworzone plakaty produkowane były w fizycznych nakładach, będąc jednocześnie key visualem dla późniejszych realizacji cyfrowych.
DIGITAL DESIGN
Każdemu wydawnictwu K–Hole Trax towarzyszyły działania online, skupiające się na komunikacji w mediach społecznościowych i serwisach streamingowych - głównie Soundcloud i Bandcamp. Naszym zadaniem było stworzenie oprawy wizualnej mediów marki, wynikających z tematyki kolejnych projektów i działań kontekstowych.
Zobacz więcej - rozwiń rozdział!
Obecność cyfrowa marki rozszerzyła zakres projektów o mixtape’y wydawane w środowisku cyfrowym. Zobacz serie realizacji tworzone dla digitalowej obecności K–Hole Trax i koniecznie odwiedź media społecznościowe labelu by dowiedzieć się więcej!
Materiały komunikacyjne
Niezbędnym elementem komunikacji cyfrowej marki były materiały promujące wydawnictwa i wydarzenia muzyczne w mediach społecznościowych i serwisach streamingowych. Zobacz przykładowe realizacje socialowe, które realizowaliśmy w Odrze.