BEEFIT

2020
designstrategia

Bee Fit to polska marka na rynku suplementacji dla sportowców. My odpowiadaliśmy za opracowanie systemu identyfikacji, projekt opakowań i stworzenie materiałów do mediów społecznościowych.

ZOBACZ PROJEKT
01. IDENTYFIKACJA WIZUALNA
02. PRINT
03. DIGITAL DESIGN
Bee Fit - nowoczesne suplementy dla sportowców

Bee Fit to nowa polska marka na rynku suplementacji dla sportowców. W Odrze odpowiadaliśmy za opracowanie systemu identyfikacji, projekt opakowań i stworzenie podstawowych materiałów do mediów społecznościowych.

Założeniem marki jest stały rozwój oferty produktowej - naszym zadaniem było stworzenie elastycznego systemu, który pozwoli na wdrażanie nowych rozwiązań przy zachowaniu spójności marki i wzajemną identyfikacje produktów.

Bee Fit to nie produkty dla „pakerów”. Odbiorcami marki są głównie sportowcy amatorzy - m.in. biegacze, entuzjaści kolarstwa czy crossfitu. Oferta marki dostępna będzie głównie za pośrednictwem sklepów online.

ARCHITEKTURA PROJEKTU

01. IDENTYFIKACJA WIZUALNA
02. PRINT
03. DIGITAL DESIGN
01.
IDENTYFIKACJA WIZUALNA

Ideą sformułowaną przez klienta była budowa marki wokół symbolu pszczoły i nazwy zawierającej przedrostek „Bee”. Popularny motyw wymagał od nas wyjścia poza nawias i znalezienia elementów, które zbudują „pszczelość” projektu, nie powielając schematów w postaci figuratywnego wizerunku pszczoły i patternów opartych na symbolice plastrów miodu. Nasza koncepcja zakładała oparcie wizerunku marki na ruchu i dynamice lotu owada oraz charakterystycznej żółto-czarnej kolorystyce.


Zobacz więcej - rozwiń rozdział!

Przejdź do/Zobacz więcejRozwiń

Chcieliśmy uniknąć  najprostszych skojarzeń - skoro Bee, to pszczoła i miód. Naszą  inspiracją był ruch owada, który bezpośrednio nawiązywał do korzyści, których dostarcza produkt - szybkości i zwinności.

Głównym motywem projektu jest wykorzystanie charakterystycznej typografii i jej deformacja - ruch wynikający z lotu pszczoły.

Pełna wersja znaku

Znak zawiera główne charakterystyczne elementy systemu wizualnego - dominującą typografię, metaforyczny symbol pszczoły i ślad jej ruchu.

Sygnet i brand hero

Symbol pszczoły umieszczony w znaku został rozwinięty i odgrywa wiodącą rolę w komunikacji marki. Jego celem jest wzmocnienie energii przekazu, zasygnalizowanie roli produktu w aktywności sportowej, pozytywnego wpływu na organizm i urozmaicenie materiałów komunikacyjnych.

KOLORYSTYKA

Żółto - czarna kolorystyka odnosi się bezpośrednio do skojarzeń z pszczołą. Paleta podstawowa została rozwinięta tak, by umożliwić rozwój architektury produktów przy jednoczesnym zachowaniu spójności marki. Niezależnie od produktów dodatkowe kolory są uzupełnieniem głównych barw marki.

Typografia

Charakterystyczny krój o mocnej budowie został dobrany celowo, by współgrać z motywem ruchu. Zbyt szczupła typografia mogłaby tracić na czytelności w sytuacji jej deformacji. Anybody sprawdził się idealnie przy tworzeniu kolejnych materiałów komunikacyjnych i opakowań produktowych, których wielkość wymagała czytelnych rozwiązań.

Pattern typograficzny

Istotnym elementem systemu identyfikacji marki jest pattern typograficzny, który pojawia się zarówno w materiałach komunikacyjnych jak i na opakowaniach produktów. Cechą charakterystyczną jest jego dynamika i deformacje oddające ruch, wynikający z lotu pszczoły.

Graficzne elementy systemu

Dodatkowe elementy graficzne wykorzystywane są w celu przekazania istotnych informacji m.in. w materiałach komunikacyjnych i na opakowaniach produktów. Geometryczne kształty nie kolidują z innymi elementami systemu a charakterystyczny sześciobok nawiązuje do plastra miodu. Poznaj zastosowania elementów w sekcji dotyczącej materiałów drukowanych (Print).

Brandbook

Instrukcja użycia marki została opisana w formie brandbooka. Dzięki niemu pracownicy, partnerzy, czy agencje obsługujące mogą przyspieszyć proces działań i upewnić się, że marka rozwija się w jednym, ustalonym kierunku, wysyłając oczekiwane i spójne komunikaty wobec swoich interesariuszy.

02.
PRINT

Materiały drukowane były podstawą projektu Bee Fit. Naszym głównym zadaniem, oprócz stworzenia identyfikacji wizualnej marki, było opracowanie projektów etykiet oraz pudełek produktowych. Co istotne, etykiety, szczególne w obrębie produktów farmakologicznych, posiadają bardzo restrykcyjne obostrzenia względem układu, zastosowania rozwiązań typograficznych i treści wymaganych przez regulacje branżowe. Innym istotnym elementem była wielkość opakowań. Zobacz jak przełożyliśmy założenia systemowe na rozwiązania fizyczne, zapraszamy!


Zobacz więcej - rozwiń rozdział!

Przejdź do/Zobacz więcejRozwiń

Projekty opakowań musiały rezonować  z określoną  grupą  odbiorców marki, jednocześnie przestrzegając obostrzeń technicznych wynikających z kategorii produktów marki.

Wyróżnienie linii produktowych

Modyfikacje w skali tekstu, sposób deformacji patternów, ruch linii lotu pszczoły, oznaczenie kolorystyczne i w końcu wyeksponowana nazwa - to wszystkie elementy wyróżniające zarówno pojedyncze produkty i linie produktowe.

Linia lotu pszczoły i wynikająca z niej deformacja patternu

Paleta kolorystyczna dostosowana do kolejnych produktów

Alternatywne wersje etykiet

Oprócz podstawowych projektów dla wskazanych produktów, stworzyliśmy także dodatkowe koncepcje graficzne, które mogą być zastosowane przez klienta dla nowych produktów w gamie. Szczególnie dla tych, których charakterystyka jest inna niż bieżących suplementów (np. listków).

Etykiety, pudełka produktowe, książeczki informujące o zastosowaniach i składzie produktów. W ramach współpracy stworzyliśmy kompleksowe rozwiązania dla marki Bee Fit.

KATALOGI PRODUKTOWE

Ostatnim elementem rozwiązań drukowanych jest katalog produktów, który firma może przekazywać dystrybutorom w celu zapoznania z ofertą marki. Katalog występuje również w wersji cyfrowej.

03.
DIGITAL DESIGN

Po opisaniu założeń marki, rozpoczęliśmy etap odświeżenia identyfikacji wizualnej. Punktem wyjścia był funkcjonujący dotychczas znak, w którym dokonano nieznacznych korekt optycznych. Na kanwie kwadratu, na podstawie którego stworzony został sygnet, wyprowadziliśmy siatkę - element organiczny dla projektowania i budownictwa, która będąc widoczną, stanowiła budulec identyfikacji. Jej skalowanie, w połączeniu z określonym zastosowaniem typografii, fotografii, ilustracji technicznej i koloru Betard Blue, stanowią dziś o wyjątkowym, charakterystycznym wizerunku marki Betard. .


Zobacz więcej - rozwiń rozdział!

Przejdź do/Zobacz więcejRozwiń

W ramach projektu stworzyliśmy materiały mediowe, które pomogą  marce w podstawowej obecności, m.in. w social mediach. Zostały one dostosowane do działań własnych oraz planowanych współprac z influencerami.

Prezentacja sprzedażowa w wersji cyfrowej zawiera wszystkie najważniejsze informacje o marce, produktach Bee Fit i oddaje osobowość  projektu.

Oferta produktowa

Oferta produktowa przystosowana do ekspozycji cyfrowej zawiera najważniejsze informacje dla sprzedawców oraz elementy materiałów, które posłużą dystrybutorom do ekspozycji marki na własnych platformach e-commerce.

Maciej Janowski
Reprezentant Polski na żużlu
"Jednym z głównych atutów Firmy Odra Studio jest łączenie w sobie dopasowania się do potrzeb rynkowych jednoczenie kreując wizję klienta. Młody zespół zdolnych ludzi potrafi działać pod presją czasu absolutnie nie tracąc przy tym profesjonalnego efektu końcowego. Są otwarci na pomysły, które potrafią w kreatywny sposób rozwinąć tak aby osiągnąć zamierzony cel marketingowy. Dzięki swojej znajomości rynku są również skorzy do negowania działań, które ich zdaniem są dla klienta niekorzystne lub nie przyniosą wymiernych efektów. W zamian proponując nam rozwiązania, które okazały się sukcesem."
Oceń projekt
Dziękujemy za ocenę projektu!
PROJEKT PRZYPADŁ CI DO GUSTU? DAJ NAM ZNAĆ

Średnio

Super

Wybrane usługi
Przejdź do/Zobacz więcejZOBACZ
BRANDING
PROJEKTUJEMY WYJĄTKOWE MARKI
Przejdź do/Zobacz więcejZOBACZ
DESIGN
PROJEKTUJEMY WYJĄTKOWE DOŚWIADCZENIA
Przejdź do/Zobacz więcejZOBACZ
MEDIA
PROJEKTUJEMY WYJĄTKOWE INTERAKCJE
Kontakt

Cześć! Masz do nas
sprawę?

Napisz

kontakt@odrastudio.com
+48 509 550 409
Łokietka 7/4, 50-243 Wrocław
Pn-Pt: 10.00-18.00


FBIG